Derneğimiz Oflu ve Hayratlı’ların ilk ve en büyük sivil toplum kuruluşu olarak; 50 yılı aşkın bir süredir hemşerilerimize hizmet vermektedir. Derneğimiz üyelerimiz ve gönüllülerimizle birlikte kurumsal bir yapı ve güçlü bir büyüklüğe sahiptir.

Derneğimize; kuruluşundan bugüne kadar en büyük desteği veren kendilerini üyemiz değil, gönüllülerimiz olarak gören Oflu ve Hayratlı hemşirelerimizdir.

Akademisyenlerimiz, bürokratlarımız, iş adamlarımız, kanaat önderlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte insan odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Her yıl 28 Şubat veya en yakın günde ilçemizin işgalden kurtuluşunu hemşerilerimizin geniş katılım ile kutluyoruz. Günün önemini gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Şehit ve Gazilerimizi anıyoruz. 

Hemşirelerimizle yılda bir kez geniş katılımlı bir iftar programı yapıyor bir araya geliyoruz. Dernek merkezimizde üyelerimizle kahvaltılı programlar yapıyoruz. Bu programlarda sorunlarımızı paylaşıyoruz.

Derneğimizin temel amaçlarından biri; ihtiyacı olan öğrencilerimize karşılıksız eğitim yardımı vermektir. Yıllık bütçemizin büyük bir kısmını eğitim yardımlarına ayırıyoruz. Eğitim yardımları 8 aylık dönemde 500-600 bin TL olarak gerçekleşmektedir.

İstanbul da yaşayan hemşerilerimizin kurduğu köy dernekleri, aile dernekleri ve vakıflara ziyaretlerimizi önemsiyor ve sürdürüyoruz. Bu ziyaretlerle hemşirelerimizle derneğimiz arasındaki bağı güçlendiriyoruz. İstanbul da yaşayan hemşirelerimizin kuruduğu dernek ve vakıflarla etkinliklerimizi birlikte yapıyoruz. 

Bu yıl 15.si düzenlenen futbol turnuvasını son 4 yıldır derneğimizin öncülüğünde her yıl geliştirerek yapmaya devam ediyoruz. Geleneksel adı “Of-Hayrat, Çaykara-Dernekpazarı İlçeleri Dernek ve Vakıflarının Düzenlediği Futbol Turnuvası” olarak devam etmektedir. Turnuvaya ilçelerimizden geniş katılımlar olmaktadır. Buda katılımcı ilçelerimizin insanlarının tanışması ve kaynaşmasına vesile olmaktadır.

Derneğimizin gençlik organizasyonu çalışmalarını sürdürmektedir. Her geçen gün etkinliklerini ve faaliyetlerini arttırarak gençlik organizasyonumuz güçlenmektedir. Derneğimiz son genel kurulunda gençlik organizasyonu için yıllık gelirinin %3’e kadarını gençlik organizasyonunun kullanımına ayırma zorunluluğu getirmiştir. Yine genel kurulda ayrılan bütçenin kullanımı konusunda da usul ve esasları belirleyen bir yönetmelik onaylanmıştır. Derneğimizin geleceği olan gençlere güvenimiz artarak sürmektedir.

Vefat ve bilgilendirme mesajları ile hemşerilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Derneğimizin ülkemiz ve hemşerilerimiz için önem taşıyan kurumsal bir sivil toplum kuruluşu olduğunun bilincindeyiz. Herkese eşit mesafede önyargısız olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Derneğimizi gelecek nesillere; Kurumsal yapısının devam ettiği, hemşerilerimizin üyesi olmaktan onur duyduğu, güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak bırakmak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Derneğimiz Oflu ve Hayratlı hemşerilerimizi bu yapı içerisinde özveri ile çalışmaya davet etmektedir.

Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Mustafa SARAL

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com